Książki

„Boży coaching”

Jestem autorką książek „Boży coaching”, „Małżeństwo. Instrukcja obsługi”.

„Boży coaching” zawiera wskazówki do pracy nad sobą. Z jednej strony przekazuje narzędzia wykorzystywane w terapii, z drugiej zaś odwołuje się do prawd zawartych w Biblii. Pokazuje, jak praca nad sobą, rozwojem osobistym czy zawodowym, może korespondować z procesem nawrócenia.

Opowiada o tym, jak psycholog, terapeuta, coach może łączyć narzędzia wypracowane przez naukę (psychologię) z mądrością zaczerpniętą z Biblii.

Opisuje mechanizmy rządzące naszą psychiką i podaje skuteczne narzędzia radzenia sobie z lękiem, gniewem, zmianą. Zawiera osobiste świadectwo oraz ciekawe przykłady z życia ludzi.

Książka dostępna tutaj:
https://wydawnictwofronda.pl/ksiazki/bozy-coaching-to-ci-sie-oplaca-jak-biblia-moze-pomoc-w-terapii

W formie audiobooka:

https://xlm.pl/audiobooki/155577-bozy-coaching-9788380796751.html

Recenzje książki

Podobno pierwsze próby coachingu podejmowali polscy ułani, którzy nachylając się nad krzewem Rosmarinus officinalis nakłaniali go śpiewem: „O mój rozmarynie rozwijaj się”. Dziś to modne słowo w niektórych środowiskach wzbudza prawdziwy popłoch. Czy słusznie? Nie – odpowiada Małgorzata Kornacka, która strona po stronie ukazuje, w jaki sposób prowadzić zajęcia rozwoju osobistego w sposób głęboko zakorzeniony w Biblii. Książkę znakomicie się czyta. Może dlatego że Autorka lubi słuchać? „Potrafię godzinami rozmawiać z innymi, uczyć się z ich opowieści, zadawać pytania, z zaciekawieniem patrzeć w oczy, odkrywać czyjś potencjał” – opowiada. Przejęła się słowami piosenki Stinga „If You love somebody set them free”: „Jeśli kogoś kochasz, uwolnij go”.

Boży coaching to opowieść, o tym, czego nie widać. O naszych emocjonalnych „górach i dolinach”. O potężnej ukrytej pod wodą górze lodowej, z której na powierzchni wystaje jedynie biały wierzchołek. Autorka nie boi się nurkowania głębinowego i odkrywania tego co wstydliwe, zakryte, schowane przed ludźmi.

Marcin Jakimowicz, dziennikarz

Nie jest to katolicki savoir vivre ani też psychologiczny gniot coachingowy. Nie jest też typowym poradnikiem z gatunku „jak przetrwać wśród ludzi i nie zwariować”. Jest to podręcznik poznania samego siebie jako jednej z dróg dotarcia do Prawdy. Pierwsi chrześcijanie lubili się zachęcać: gnothi seautón – poznaj samego siebie, i zaraz dodawali – a w ten sposób poznasz Chrystusa. Autorka dzięki rzetelnej wiedzy i bogatemu doświadczeniu pomagania innym zna się na ludziach. A to najlepsza rekomendacja dla książki. Proponuje czytelnikowi podróż w głąb siebie z paschalną nadzieją natrafienia na światło Chrystusa wśród mroków egzystencji. A nadziei potrzebuje wiele kwestii stawianych w książce: jak radzić sobie z cieniem własnej przeszłości, jak przepracować dawne bolesne relacje z innymi, jak „chwycić za rogi” byka nadmiernych emocji, gniewu, depresji, jak zgłębić anatomię przebaczenia, jak wziąć w życiu azymut na dobro… Prawdziwa egzystencjalna silva rerum. Na szczęście autorka ma świadomość, że bez wiary w Boga wszystkie ludzkie odpowiedzi mają za krótkie ręce. Nie sięgną istoty sprawy.

ks. dr Robert Skrzypczak

Książka Boży coaching to świetne lekarstwo dla zagubionych, poszukujących, ale także tych, którzy już się odnaleźli. Ci ostatni utwierdzą się w słuszności swojej drogi, a ci pierwsi i drudzy muszą na Prawdę dopiero się otworzyć. Jeśli to zrobią znajdą spokój, miłość, szczęście i wolność. A prawda jest taka, że Bóg nas kocha, takimi, jakimi jesteśmy, ale też daje nam siłę do zmiany, do uzdatniania samego siebie do miłości. Małgorzata Kornacka napisała wspaniałą, bliską memu sercu książkę, bo dostała niezwykły dar. Bożą instrukcję obsługi człowieka. I korzysta z niej bez oporu. Uważajcie, bo jeszcze i Was, z Bożą Pomocą, uzdrowi!

Dorota Łosiewicz, publicystka „Sieci”, WPolsce TV

"Małżeństwo. Instrukcja obsługi"

„W zasadzie nigdy nie chciałam pracować z małżeństwami. Gdy mąż i żona są w kryzysie, to każde z nich ciągnie w swoją stronę, narzeka na drugiego i do tego jeszcze trzeba rozmawiać z nimi o seksie. Usłyszałam kiedyś z ust doświadczonego terapeuty, że jeśli czujesz dyskomfort, zadając pytania parze, świadczy to tylko o twojej wrażliwości i o tym, że szanujesz czyjąś intymność. Pomogło. No i pary zaczęły zgłaszać się same. Wtedy zauważyłam pewne prawidłowości, a raczej nieprawidłowości, które regularnie występują wśród moich pacjentów – małżonków. Chcę o nich Wam opowiedzieć”.

Książka stanowi podsumowanie wieloletnich doświadczeń w roli powiernika, przewodnika i mediatora. Zbiera stereotypy i błędy obu stron małżeńskiej barykady znoszone latami do gabinetu przez pacjentów. Pomaga ominąć rafy małżeńskiego życia.
◗ Jak obchodzić się z mężczyznami – czyli oswajanie białego niedźwiedzia.
◗ Sprawdzony przepis na nieudane małżeństwo.
◗ Przebaczenie nie oznacza pojednania.
◗ Języki miłości.
◗ Król i królowa, księżniczka i Piotruś Pan.
◗ Samoocena – klucz do szczęścia.
◗ Praca nad gniewem.
◗ Różnica perspektyw – chcesz mieć rację czy relację?
◗ Bez seksu – czyli bez sensu.
◗ Skutki rozwiązłości, o których się nie mówi. DODATEK SPECJALNY DLA UPARTYCH I ZAKOCHANYCH
◗ Przepis na udane małżeństwo.
◗ Języki miłości – ankieta.
◗ Małżeński quiz.
◗ Określanie kontekstu erotycznego

Recenzje książki

“Mam ochotę go zabić, ale wciąż odkładam to do jutra” . To jedna z trafniejszych definicji małżeństwa, jaką słyszałem. Na szczęście Autorka tej świetnej, konkretnej do bólu książki zna inne. Zadbajcie o siebie! Czytajcie ten znakomity poradnik, w którym terapeutyczna i psychologiczna wiedza została sprawdzona w praktyce. Umacniajcie/ratujcie swoje związki. I nigdy nie rzucajcie przy żonie: “Zupełnie jak twoja matka” (Panie też to obowiązuje!)

MARCIN JAKIMOWICZ DZIENNIKARZ